آموزش, مقالات

دستگاه حضوروغیاب تحت شبکه IP

دستگاه حضور و غیاب تحت شبکه

دستگاه حضوروغیاب IP | کیانسل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت می‌توانید در لحظه به کارهای خود رسیدگی کنید و قطعاً علاوه بر سرعت کنترل در زمان، یکی از ویژگی‌های این فنّاوری می‌باشد. همین امر سبب شده ضرورت بیشتری در وجود اینترنت و دستگاه حضوروغیاب تحت شبکه IP وجود داشته باشد و به طبع نیاز جامعه در این راستا بی‌تأثیر نیست.

IP چیست؟

در یک توضیح کوتاه و مختصر می‌توان گفت IP adress مخفف آدرس‌های پروتکل اینترنت می‌باشد که  با توجه به یکسری از تنظیمات، در شبکه Network متصل می‌گردد.

IP ها کاملاً اختصاصی هستند یعنی هر دستگاه، IP خاص خود را دارد.

آدرس‌های پروتکل اینترنت درمجموع در دو نسخه IPV4  و IPV6 شناخته می‌شود.

خوب می‌دانیم  IP adress را به دو صورت می‌توان به دستگاه معرفی کرد.

IP static: دستگاه شما با هر بار اتصال به شبکه متصل  به اینترنت یک شماره شناسایی به آن اختصاص داده می‌شود. (یعنی ثابت می‌ماند و یک حسن به‌حساب می‌آید)

دستگاه حضوروغیاب تحت شبکه IP چگونه عمل می‌کنند؟

دستگاه‌های حضوروغیاب IP چگونه عمل می‌کنند؟

این مدل از دستگاه‌ها جهت فعال‌سازی در درون شبکه مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای تخلیه اطلاعات و گزارش‌گیری می‌توانید استفاده کنید.

 استفاده از آی پی استاتیک شما برای گزارش‌گیری در چند شعبه در هرکجا باشید به‌راحتی گزارش (ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه) در اختیاردارید و حضور فیزیکی شما الزامی ندارد.

نحوه فعال‌سازی دستگاه حضوروغیاب از طریق static

قطعاً برای تخلیه اطلاعات از طریق شبکه باید از روش IP static استفاده کنید.

تهیه IP static از ارائه‌دهنده سرویس اینترنتی می‌باشد که IP static زمانی کاربرد دارد که دستگاه در آن قرار دارد.

مرحله بعدی بعد از تهیه آی پی استاتیک سیستم حضوروغیاب باید از طریق کابل LAN به شبکه مودم(سویچ، روتر..) محل کار دستگاه متصل شوید، سپس باید تنظیمات مودم خود را بررسی و درست کنید.

شاید برای شما سؤال باشد که چگونه باید Ip یک سیستم را به دست آورد، به‌راحتی با جستجو در گوگل با عبارت what is my ip از آی پی ثابت خود مطلع شوید. درنهایت Ip  به‌دست‌آمده را در قسمت DMZ مودم وارد کنید.

درواقع حتی شما خارج از محدوده‌ای IP STATIC باشید با فراخوانی IP می‌توانید در هرکجا که هستند اطلاعات خود را داشته باشید. 

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی استدر زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشد با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *