آموزش, مقالات

راه های محافظت از درب های اتوماتیک در فصل زمستان

راه های محافظت از درب های اتوماتیک در فصل زمستان

درب‌های اتوماتیک و راه های محافظت آن در فصل زمستان | کیانسل

یکی از چالش‌های هرساله افراد حفظ و نگه‌داری درب‌های اتوماتیک در مقابل فصل سرد و خشک پائیز و زمستان است و قطعاً برای جلوگیری از خرابی‌های ناشی از سرما و داشتن هزینه‌های گزاف باید تدابیری را اندیشید. که در این مقاله راه های محافظت از درب های اتوماتیک در فصل زمستان می پردازیم.

به‌خوبی میدانید درب‌های اتوماتیک در دسته سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین تجهیزات ورود و خروج قرار دارد.

بنابراین برای نگه‌داری و سرویس آن همیشه باید فعال بود تا با پرداخت جریمه سنگین تعمیر و خرید از نو تاوان سهل‌انگاری را پرداخت نکنیم.

مراقبت‌های ویژه از جک پارکینگی و درب‌های اتوماتیک علاوه بر کاهش هزینه‌های ناشی از خرابی، باعث بهبود عملکرد و افزایش درست بودن کار درب‌ها در فصل زمستان خواهد شد حال باید چندین فرایند را در پیش بگیریم که با توجه به این راهکارها از درب‌های اتوماتیک محافظت کنیم.

راه های محافظت از درب های اتوماتیک در فصل زمستان

 

راه‌های محافظت از درب‌های اتوماتیک

۱٫ روغن‌کاری درب‌های اتوماتیک

ساده‌ترین روش برای محافظت در این است که خود شما روغن مخصوص تهیه کنید و درب را روغن‌کاری کنید. 

این عمل در اصل از فشارهای ناشی از سرما بر روی تیغه‌ها، فنر و قسمت‌های متحرک را برداشته و سبب آسانی در بالا و پایین رفتن می‌گردد.

۲٫ چراغ ریموت را چک کنید.

همیشه در هنگام استفاده از ریموت باید چراغ آن را چک نمود تا با واکنش غیرعادی ضعیف شدن نور یا خاموش شدن آن حتماً یک مشکلی در باطری آن رخ‌داده است بنابراین باید باطری تعویض گردد.

۳٫ درب‌ها را بالانس کنید.

مهم‌ترین دلیل خرابی انواع درب اتوماتیک هم‌تراز نبودن آن‌ها است.

حال  از کجا باید دانست درب‌ها با یکدیگر بالانس نیستند؟

درواقع به بیان ساده‌تر، منظور از هم‌تراز نبودن این است که درب و تیغه‌های آن به‌طور منظم بالا و پایین نمی‌روند و در این حالت با توجه به اینکه وزن تیغه‌ها و کرکره بالاست و اگر بالانس درب به‌درستی صورت نگیرد، به موتور و سایر قطعات آن فشار واردشده و خسارات مالی و در برخی موارد صدمه جانی وارد می‌کند.

راه‌های گوناگونی برای تشخیص بالانس درب وجود دارد که یکی از آن‌ها توجه به صدای درب اتوماتیک است یعنی به هنگام باز و بسته شدن درب هیچ‌گونه صدای اضافی و غیرعادی به گوش نرسد. در صورت وجود صداهای ناهنجار و غیرعادی صد در صد در بالاسو هم‌تراز بودن درب مشکل وجود دارد.

۴٫ پوشش موتور به‌وسیله پشم‌شیشه:

در هوای سرد ممکن است موتور و اجزای داخل آن دچار یخ‌زدگی شود و روی عملکرد آن تأثیر بگذارد، بهتر است اطراف موتور را با پشم‌شیشه بپوشانید.

۵٫ عملکرد جک‌ها را کنترل کنید.

درصورتی‌که مشکلی درباز و بسته شدن درب وجود داشته باشد قطعاً یک ایرادی دریکی از جک‌های نصب‌ وجود دارد که سریع باید به یک متخصص نشان داد..

۶٫  ریل‌ها را تمیز کنید.

وجود گردوغبار و روی دستگاه‌های اصلی جک باعث می‌شود عملکرد آن پایین‌تر بیاید.

۷٫ چک کردن برد 

تجهیزات کوچک می‌توانند خسارات بزرگی را در برداشته باشند و همیشه نادیده گرفتن این قطعات در آخرین لحظه باعث خرابی می‌گردد بنابراین باید هرچند وقت یک‌بار بررسی شود تا سلامت آن تائید گردد.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه‌دهندگان دستگاه‌های امنیتی حفاظتی و نظارتی استدرزمینهٔ های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می‌باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود هست با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می‌کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

 

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *