آموزش, مقالات

روحانی: ۳۰ میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی می‌گیرند.

روحانی: ۳۰ میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی می‌گیرند.

۳۰ میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی

به گزارش تجارت‌نیوز، در جلسه چهارشنبه ‌هیات دولت، رئیس‌جمهور از تخصیص بسته حمایتی برای یک‌سوم جمعیت کشور خبر داد و گفت: افراد مشمول این کمک در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه نفری ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

اما چه کسانی مشمول دریافت این بسته حمایتی می‌شوند؟

برای این‌که مشمولان این طرح را تشخیص داد می‌توان چند احتمال را بررسی کرد.

طبق داده‌های مرکز آمار ایران جمعیت کشور در حال حاضر ۸۴ میلیون نفر است که یک‌سوم آن حدود ۲۵٫۲ میلیون نفر برآورد می‌شود.

از طرف دیگر مسئولان در اجرای طرح‌های مختلف افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی را جزو جامعه هدف قرار می‌‌دهند.

طی دو ماه اخیر نیز مجلس از طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی برای ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور خبر داد که به گفته نمایندگان مجلس ۲۰ میلیون نفر از آن را افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته‌ امداد و این قبیل نهادها تشکیل می‌داد.

بنابراین می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که از ۲۵ میلیون نفری که قرار است بسته ۱۰۰ هزارتومانی را دریافت کنند، ۲۰ میلیون نفر آن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی است.

 

۳۰-میلیون-نفر-یارانه-۱۰۰-هزار-تومانی

۳۰-میلیون-نفر-یارانه-۱۰۰-هزار-تومانی

 

همچنین دولت در ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفندماه بسته معیشتی کرونا را تصویب و به مدت ۵ مرتبه تا خردادماه امسال پرداخت کرد.

تعداد افرادی که مشمول این طرح شدند سه میلیون نفر بود، بنابراین دومین گروهی که احتمالاً این ۱۰۰ هزار تومان را دریافت کنند این گروه باشند.

معمولاً زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد و بدون درآمد ثابت ازجمله کارگران ساختمانی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و دست‌فروشان  جزو اقشاری هستند در طرح‌های حمایتی دولت قرار می‌گیرند.

 

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *