آموزش, مقالات

هک کردن دوربین مداربسته چگونه انجام می شود؟

هک کردن دوربین مداربسته چگونه انجام می شود؟

هک کردن دوربین مداربسته | کیانسل

گرچه در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه سیستم های امنیتی و حفاظتی انجام شده است به خصوص در زمینه دوربین های مداربسته که می توان گفت به طور حرفه ای کار شده است و می توان گفت نقص آنچنانی ندارد.

اما خوب است بدانید با اینکه دوربین ها به صورت حرفه ای کار شده است اما هکرها با این پیشرفت چشمگیری داشتند و توانسته اند دیوارهای دفاعی در واقع حصار امنیتی را بشکنند.

اما امروزه یک دغدغه کاملا جدی در میان مصرف کنندگان برای حفظ و نگهداری اطلاعات می باشد و در تمامی مراحل حفظ اطلاعات شخصی یک ارزش انسانی به حساب می آید.

هک کردن یعنی چه؟

به طور کلی هک کردن یعنی دسترسی غیر مجاز و بی اجازه به سیستم می باشد که از طریق (پسورد)، یافتن ضعف های امنیتی و یا حتی شکاندن لایه های امنیتی است.

با این تعریف ساده می توان بیان کرد حتی اگر شما بطور سهوا و اشتباهی پسورد خود را در اختیار فردی قرار بدهید و به حریم شخصی شما دست یابد یعنی سیستم شما بطور نا خواسته یک خلل یا یک نقص جبران ناپذیر بر جای می گذارد و به راحتی به حریم شخصی و اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده است

آیا هک کردن دوربین های مداربسته هم امکان پذیر است؟

آیا هک کردن دوربین های مداربسته هم امکان پذیر است؟

جواب بله است  با توجه به تعاریف سطح های بالا، امکان هک شدن هرگونه سیستم نرم افزاری وجود دارد و همانطور که گفته شد در صورت رعایت موارد مورد نظر بستن راه های ورود یک هکر، تقریبا هک شدن به صفر خواهد رسید.

سیستم های دوربین مداربسته به چه صورت هک می شوند؟

ابتدا باید دانست که امکان هک شدن دوربین های مداربسته فقط زمانی می باشد که برای مشاهده عکس از اینترنت استفاده می شود و یا شبکه داخلی شما به اینترنتی متصل باشد.

رایج ترین و آسان ترین هک کردن شناسایی پسورد سیستم است که با چک کردن چند پسورد رایج، امکان پذیر می باشد به عنوان مثال ۵۴۳۲۱- ۱۲۳۴-۰۰۰۰ و یا پسوردهای رایج و معمول که به صورت راحت می توان سیستم را هک کرد.

نرم افزارهای هک کردن IP هم نیز به همین صورت است و شما با وارد کردن چند پسورد ساده می توانید به نرم افزار دست پیدا کنید.

ورود غیر مجاز به وب سایت های متصل و ارائه دهنده خدمات DDWS است برخی از وب سایت ها بدون IP STATIC اطلاعات را تقبل می کنند که به راحتی با ورود می توان سیستم را هک hack کرد.

در روش آخر ورود به نرم افزار، دستگاه ها می باشد دستگاه ضبط تصاویر NVR و DVR یا سرور دوربین های با توجه به وجود برندهای معتبر موجود در بازار امکان هک شدن بسیار پایین است.

اما لازم است با رعایت مراحل پسیشگیری کنید

چگونه می توان از هک شدن جلوگیری کرد؟

  1. به ساده ترین حالت در همان ابتدا یک پسورد منحصر به فرد بگذارید.
  2. حد امکان از IP STATIC استفاده کنید و بطور دستی IPرا تغییر بدهید و خدمات DDNS را از یک وب سایت معتبر دریافت کنید.
  3. از برندهای معتبر که امکان خود را به درستی پس داده اند NVR ، NVR را خریداری فرمائید.

یک هکر روسی در سال ۲۰۱۴ در ایران توانسته بود فقط ۱۴۰۱ عدد دوربین مداربسته را از میان هزاران دوربین مداربسته هک کند این یعنی احتمال هک شدن دوربین های مداربسته با توجه به رعایت اصول اولیه بسیار پایین است.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی است. در زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد. 

هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشدبا توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *