آموزش, مقالات

Firmware یا میان افزار چیست؟

Firmware یا میان افزار چیست؟

Firmware | کیانسل

Firmware یا میان افزار در واقع می توان گفت ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است که دارای کدهای برنامه، حافظه دائمی سیستم و داده های است که درون آنها ذخیره شده اند.

بهتر است بگوئیم برای استفاده بهینه از امکانات سخت افزاری نیازمند یک سیستم مدیریتی هستند که علاوه بر توانایی مدیریت اماکن زمانبندی اجرا و کنترل فرآیند و پردازش ها را داشته باشد.

که این امکان را در مدل های پیشرفته مانند انواع کامپیوتر، برخی از مدل های گوشی موبایل و انواع Handheld و حتی در مدل های ساده تر انواع پخش کننده های MP انواع گوشی های ساده مانند نوکیا ۱۱۰۰ و انواع ساده تر دستگاه های مانند انواع رایتر موجود است که به این سیستم عامل مدیریتی میان افزار گفته می شود. میان افزار را در کارگاه یا کارخانه به وسیله دستگاه هایی به نام Ehulator در حافظه های قابل برنامه ریزی و فقط خواندنی به PROM قرار می دهند.

یک نمونه از انواع این حافظه ها همان بایوس کامپیوتر است که میان افزاری را همان تنظیمات بایوس نیز اجرا می کند.

محل دقیق میان افزار کمی بالاتر از سخت افزار است.

در واقع می توان اظهار داشت که اولین نرم افزار مرتبط یا حتی تنها نرم افزار با سخت افزار میان افزار است که دقیقا پایین تر از اسمبلر است.

به عنوان مثال رایتر شما چه CD Writer باشد چه DVD Writer فارغ از مدل و نشان تجاری دستگاه دارای یک Firmware نیز مرتبا از سوی سازنده ارتقاء پیدا می کند که دلیل این کار مشخص است برطرف کردن مشکلات و نواقص که در زمان طراحی یا تولید و اجرای آن به وجود می آیند. 

برای آپدیت کردن Firmware در سیستم های مداربسته چند راه وجود دارد؟

برای آپدیت کردن Firmware در سیستم های مداربسته چند راه وجود دارد؟

۱- آپدیت کردن دستگاه با استفاده از فلش مموری

۲-آپدیت کردن دستگاه از طریق بستر شبکه با استفاده از نرم افزارهای مخصوص که توسط سازنده دستگاه تولید می شود.

همیشه در آپدیت ها امکانات جدیدتری اضافه خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی است. در زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشد با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *