مقالات

آرامبند چیست؟

آرامبند چیست؟

آرامبند|کیانسل

آرام بند مکانیزمی است که اغلب در بالای درب ها قرار می گیرند که مانع از کوبیده شدن در می شود این اهرم برای بستن درب به آرامی اما به اندازه کافی محکم برای قفل کردن درب طراحی شده است. این کار برای جلوگیری از کوبیده شدن درب توسط این وسیله هیدرولیکی تعدیل شده است.

با باز شدن درب و مایع هیدرولیک از یک محزن به مخزن دیگر منتقل می شود به محض اینکه فنر دوباره درب را بسته نگه می دارد مایع هیدرولیک از طریق یک سری شیرآلات که سرعت را منتقل می کنند به مخزن قبلی منتقل می شود.

انواع تنظیمات در آرامبند

 

 

این آرامبند سرعت چرخش و سرعت بسته شدن درب را کنترل می کند. بسیاری از این آرامبندها دارای یک کنترل هیدرولیک برای جک به حالت برگشت می باشند. این کنترل باز شدن چند اینچ برای جلوگیری از ضربه و آسیب دیدن  درب به دیوار را کنترل می کند.

بیشتر تنظیمات باز و بسته شدن به صورت هیدرولیک انجام می شود و پس از آن  نوبت به پیچ های آرامبند می رسد که بعد از یک زمان کوتاهی با چرخش پنج درجه ای می تواند سرعت بسته شدن را به میزان قابل توجهی افزایش یا کاهش دهد.

 انواع تنظیمات در آرامبند:

 • تنظیم سرعت بسته شدن درب که حدود پنج درجه را کنترل می کند.
 • تنظیم برگشت جک و میزان مقاومت دربازکن درب در یک نقطه انتخاب شده کنترل می کند.

چه زمانی آرامبند نیاز به تعویض دارد:

مانند هر چیز مکانیکی زمان آن فرا می رسد که شما نیاز به تعویض  داشته باشید به عنوان مثال تعویض آرامبند در صورت بروز موارد زیر انجام می شود:

 • در صورتی که درب، دیگر به طور کامل بسته نمی شود و تنظیم آن مسئله را حل نکرده است. یعنی امکان بسته شدن کامل درب وجود نداشته باشد.
 • اگر درب در حال کوبیده شدن باشد، این امکان وجود دارد که مایع یا روغن هیدرولیک به بیرون درز کرده باشد یا مهره های دریچه آن فرسوده شده باشد. اگر تنظیم کار نکند زمان آن می رسد که تعویض شود.
 • اگر حالت فنری آن کشش یا فشار نداشته باشد که در این صورت نیاز به تعویض لازم است.
 • اگر متوجه نشت مایعات هیدرولیک، حتی به مقدارکم از آن باشید درب خراب شده است  

 انواع تنظیمات در آرامبنداهداف آرامبند:

آرامبند در صورت بستن درب ها یک عملیات کنترل شده مختلفی را ارائه می دهند:

  • جلوگیری از آسیب دیدگی انگشتان دست
  • از آسیب دیدن اموال جلوگیری کرده.
  • در نهایت هدف افزودن امنیت به فضای منزل یا تجاری شما است.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی در زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد که هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشد با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان  خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *