آموزش, مقالات

درب‌های اتوماتیک به چه درب‌های اطلاق می‌گردد؟

درب‌های اتوماتیک به چه درب‌های اطلاق می‌گردد؟

درب‌های اتوماتیک | کیانسل

درب‌های اتوماتیک با توجه به نوع جنس و کارکرد در انواع مختلف دسته‌بندی می‌شود.

به‌طورکلی درب‌های اتوماتیک به درب‌های برقی گفته می‌شود که عملکرد در ساخت آن بر اساس سیستم الکترومکانیکی می‌باشد.

در تمامی درب‌های اتوماتیک الکترومکانیکی یک جعبه تعبیه‌شده است که دارای شفت هست، که شفت با سرعت ثابت و معین عقب و جلو حرکت می‌کند و سبب باز و بسته شدن درب‌ها می‌شود البته نیروی محرک که باعث حرکت در شفت‌ها می‌شود و قدرت جک براثر نیروی موتور مؤثر به گیربکس می‌باشد.

درب‌های اتوماتیک و کاربردهای بی‌شمار آن‌ها:

درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک

 

از درب‌های اتوماتیک در اماکن پرتردد و شلوغ استفاده می‌شود از قبیل فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، پاساژها، اماکن اداری و تجاری و ساختمان‌های به طور گسترده که از انواع درب‌های شیشه‌ای، راه‌بندها، کرکره‌های اتوماتیک با تیغه‌های امنیتی سکشنال و… استفاده می‌گردد.

در این مقاله قرار است به‌طور مختصر اما مفید با ابزارها و قطعات پرکاربرد انواع درب‌های اتوماتیک آشنا شویم.

راهبند های اتوماتیک:

در پارکینگ‌های عمومی، خصوصی، ورودی شهرک‌ها، پاساژها و کارخانه‌ها قطعاً برای حفظ امنیت نیاز به کنترل در تردد می‌باشد.

راه‌بندهای اتوماتیک در مدل‌های گوناگون با توجه به نیاز و بودجه‌ی در نظر گرفته‌شده قابل‌عرضه هستند. برای خرید و نصب راه‌بندها ابتدا باید کارانی و سپس اندازه دقیق آن را در نظر داشت.

جک پارکینگی:

  • استفاده از این نوع  جک‌ها برای ساختمان‌ها بسیار پرکاربرد می‌باشد.
  • در انتخاب جک‌های پارکینگی  شرایطی را در نظر گرفت.
  • جک‌ها با توجه به ویژگی‌های فوق به مدل‌های بازوئی و کشویی معروف هستند.
  • جک‌های برقی علاوه بر امنیت، آسایش و راحتی را به ارمغان می‌آورد.
  • در درب‌های اتوماتیک، قفل‌برقی تعبیه‌شده است که می‌تواند امنیت را دوچندان کند.

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای:

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

برای زیبایی مضاعف در هتل‌ها، فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها و بیمارستان‌ها از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای استفاده می‌کنند که علاوه بر زیبایی  امنیت هم دارد.

انو.اع درب‌های شیشه‌ای علاوه بر ظاهر اسلایدینگ ساده، اسلایدینگ  تلسکوپی، اسلایدینگ منحنی، اسلایدینگ گردان و اسلایدینگ تاشو تقسیم می‌گردد.

درب‌های سکشنال:

درب‌های سکشنال و زیر سقفی از چندین پنل به ارتفاع ۴۸ سانتی‌متر و ضخامت ۴۰۶ سانتی‌متر تشکیل‌شده است.

این پنل ها در قسمت‌های داخلی و بالائی با قطعات و بست های مخصوص به‌خوبی به یکدیگر متصل می‌گردند. با توجه به مکانیزم خاص به کمک‌فنرهای بالانس و ریل‌های خاص در زیر سقف جمع می‌گردد و فضای کمی را به خود اختصاص می‌دهد از مزایای این نوع درب‌ها به‌سرعت تردد بالا و بی‌صدا بودن می‌توان اشاره کرد.

تیغه‌های امنیتی و کرکره برقی:

  • در پارکینگ‌ها و مغازه‌ها در مدل‌ها و ظاهر گوناگون قابل‌استفاده هستند و زیبایی و امنیت فضا را با توجه به ویژگی خود تأمین می‌کند.
  • قابل تنظیم و برنامه‌ریزی می‌باشد.
  • ضریب بالا در فشار و شکستگی یکی از بهترین خصلت این مدل از درب‌ها است که انواع کرکره برقی مانند پلی کربنات، رول گیتر، آلومینیوم و گالوانیزه می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه‌دهندگان سیستم‌های امنیتی حفاظتی و نظارتی استدرزمینهٔ های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می‌باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می‌باشد با توجه به این هدف از کارکنان ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می‌کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *