آموزش, مقالات

چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم؟

چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم؟

دوربین مداربسته مخفی | کیانسل

امروزه استفاده از دوربین مداربسته مخفی در خیابان ها، اماکن ها ی گوناگون و حتی در منازل رایج شده است. شاید برای شما این حس ایجاد شده باشد که وقتی ورود می کنید دوربین های جهت کنترل اعمال شده باشد. حتما باید بدانید برای حفظ حریم شخصی، خطر را پیشگیری کرده و آن را حل کنید و با تشخیص به موقع و دیدن دوربین مداربسته خطر را حذف کنید. حال در این مقاله به دنبال پیدا کردن راه حل هایی برای کم شدن خطر و حفظ حریم شخصی هستیم.

نحوه شناخت دوربین مداربسته مخفی در محل کار و خانه؟

قبل از اینکه اماکن و محیط هایی که بیشتر در معرض نصب دوربین مداربسته هستند را معرفی کنیم لازم است به طور مختصر با دوربین مداربسته آشنا شویم. رایج ترین مدل دوربین وایرلس ها هستند با استفاده از یک فرستنده مدیریت می شود.

دوربین های وایرلس با توجه به داشتن فرستنده هایی که اطلاعات از آن ها عبور می کند و به صاحبین خود می رسد در اندازه های بسیار بزرگی می باشند که با استفاده از باتری قابل شارژ استفاده می شوند.

اطلاعات ضبط شده قابل انتقال روی یک دستگاه (سرور) ضبط به اندازه ی ۲۰۰ فیت حدود ۶۰ سانتی متر می باشد که در اصطلاح به آن DVR گفته می شود.

هدف اصلی آن جاسوسی کنترل منحصر به فرد اشخاص می باشد.

البته نوع دیگر دوربین ها که سیم دار هستند با یک دستگاه ضبط و تعدادی مانیتور برای ارتکاب جرم در فضای ادارات و اماکن عمومی نصب می گردد.

در متن ذیل روش های پیدا کردن دوربین مداربسته مخفی را گام به گام بررسی خواهیم کرد.

گام اول:

یکی از ابتدایی ترین و رایج  ترین روش های پیشگیری استفاده از چشم غیر مسلح است.

جست جوی نشانه ها در خانه: با استفاده از چشمان خود به راحتی می توانید لنز  دوربین ها را تشخیص دهید.

چرا که حتی اگر بدنه را کاملا مخفی کنند باز هم لنز آن قابل مشاهده می باشد و بهترین گزینه برای چک کردن اتاق خواب ها و نشیمن می باشد.

گاها در محیط های امکان پذیر مخفی می کنند مانند جعبه ها، کتاب ها، فضای بسته اطراف خانه، گل و گیاه و داخل خانه اطراف وسایل الکتریکی و حتی بسته های دستمال کاغذی.

شاید فکر کنید در بعضی مکان ها احتمال مخفی سازی وجود ندارد اما باید به خوبی چک شود مانند کیف، چمدان، چراغ مطالعه، اطراف DVDPlayer و حتی عینک و کلاه های خاص یک راهنمای کوچک در زمینه گشت زنی و چک کردن می تواند شما را کمک کند شما باید دنبال اجسامی باشید که حاوی حفره های کوچک هستند، حفره هایی مشابه حروف انگلیسی o این حفره ها بیشتر در اطراف نزدیک شما هستند.

دنبال اجسام غیرعادی باشید مانند آینه کوچکی که لزومی برای وجود آن در منطقه نمی بینید.

دوربین مداربسته مخفیگام دوم:

شامل نشانه ها در اطراف منزل و محیط خارجی شما است.

بازدید و گشت در  بالای ساختمان یا سازه های اطراف ساختمان. دنبال آیتم هایی با جنس آینه و شیشه باشید چرا که دوربین های در این فضا جاساز می شوند.

گام سوم:

استفاده از دوربین باب که می توانید در موقعیت مشکوک نصب و راه اندازی شود و هزینه نسبتا ارزانی دارد.

گام چهارم:

استفاده از موبایل می باشد که ساده ترین و کامل ترین ابزار موجود در بازار است. موبایل خود در مکانی که مشکوک هستید بگذارید، و آن وقت متوجه صدای نامفهوم و پیوسته در اطراف آن می شوید.

اما چند نکته لازم است بدانید:

  1. این آزمایش برای همه گوشی ها اتفاق نمی افتد و در گوشی های قدیمی بهتر انجام می شود.
  2. این صداها در اطراف هر دستگاهی مانند tv نیز شنیده می شود پس حتما الزام به دوربین نیست.
  3. این صدا هنگام نزدیک کردن گوشی به سمت اسپیکر شنیده خواهد شد.
  4. پس بهتر است  در اماکن مشکوک کاملا دوری کرد یا با این روش ها کاملا از حریم شخصی خود محافظت کنید.

 

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی است. در زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشد با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *