آموزش, مقالات

نحوه تبدیل HDMI به VGA یا VGA به HDMI

نحوه تبدیل HDMI به VGA یا VGA به HDMI

نحوه تبدیل HDMI به VGA یا VGA به HDMI | کیانسل

VGA:

VGA مخفف “Array Graphics Array”. به معنای مانیتور یا رابط نمایشگر استاندارد است که در اکثر رایانه های شخصی استفاده می شود.

 بنابراین، اگر مانیتوری با کابل VGA سازگاری داشته باشد پس قاعدتاً با بیشتر رایانه های جدید مچ و سازگار خواهد شد.

 استاندارد VGA ابتدا توسط IBM در سال ۱۹۸۷ توسعه یافت و اجازه وضوح نمایش ۶۴۰×۴۸۰ پیکسل را دارد

از آن زمان، بسیاری از اصلاحات استانداردهای جدید معرفی شده اند. رایج ترین آن(Super VGA SVGA) است که امکان تفکیک پذیری بیشتر از ۶۴۰×۴۸۰ مانند ۸۰۰×۶۰۰ یا ۱۰۲۴×۷۶۸ را فراهم می کند.

 یک اتصال VGA استاندارد دارای ۱۵ پین است و مانند یک ذوزنقه شکل می گیرد.

HDMI:

HDMI استانداردی است برای انتقال دیجیتالی داده های صوتی و تصویری فشرده نشده، و در ابتدا برای جایگزینی استانداردهای آنالوگ قبل از آن ساخته شده است.

VGA به HDMI:

در برخی شرایط، ممکن است ارسال سیگنال VGA از رایانه به اتصال HDMI در صفحه نمایش ، تلویزیون یا پروژکتور جدیدتر ضروری باشد.

 استفاده از یک VGA به HDMI Scaler / Converter، مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است، به شما امکان می دهد کامپیوتر خود را به هر دستگاهی که نیاز به اتصال HDMI داشته باشد متصل کنید.

توجه داشته باشید، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، این مبدل شامل یک کابل USB برای صدای رایانه نیز می باشد. ممکن است برخی از مبدل ها برای داشتن برق از یک کابل صوتی و همچنین یک کابل USB برخوردار باشند.

نکته:

اگر کامپیوتر شما فقط اتصال VGA دارد و کامپیوتر دسک تاپ دارید، ممکن است شما هم ارتقا کارت ویدیو را در رایانه در نظر بگیرید.

HDMI به VGA:

HDMI به VGAمبدل HDMI  نسبت به VGA ممکن است یک کابل ارزان تر باشد که می تواند یک سیگنال HDMI را از یک کامپیوتر به اتصال VGA در صفحه نمایش قدیمی وصل کند. از آنجا که VGA یک فناوری قدیمی است، باید از این گزینه جلوگیری کرد مگر اینکه جایگزین دیگری وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید:

یک کابل HDMI می تواند یک سیگنال صوتی و تصویری را از طریق همان کابل ارسال کند. با این حال ، یک کابل VGA فقط می تواند یک سیگنال ویدیویی را بپذیرد. برای به دست آوردن صدا و فیلم، مبدل را با کانکتور VGA و یک کابل صوتی یا USB با قابلیت صوتی خریداری کنید.

ملاحظات کیفیت سیگنال در نحوه تبدیل HDMI به VGA یا VGA به HDMI:

هر وقت یک سیگنال را به دیگری تبدیل می کنید ، سیگنال کیفیت پایین همیشه کیفیت نهایی خروجی را تعیین می کند.

به عنوان مثال ، VGA یک سیگنال آنالوگ است (در معرض تداخل و از بین رفتن سیگنال در هنگام ترانزیت)، در حالی که HDMI دیجیتال است (وفاداری بالاتر، بدون افت سیگنال). به این ترتیب، سیگنال VGA عامل محدود کننده سیگنال خروجی نهایی خواهد بود.

به عبارت دیگر، تبدیل VGA به HDMI باعث بهبود کیفیت سیگنال خروجی اصلی نمی شود. به طور مشابه، تبدیل HDMI به VGA احتمالاً باعث از دست رفتن کیفیت سیگنال خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی کیانسل یکی از پیشروترین ارائه دهندگان سیستم های امنیتی حفاظتی و نظارتی است. در زمینه های دوربین مداربسته، جک پارکینگی، آیفون تصویری، راهبند و کرکره برقی می باشد. هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت تمام و کمال مشتریان خود می باشد با توجه به این هدف از پرسنل ذبده و کارآمد استفاده کرده است و برای بهبود شرایط می کوشد تا رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

author-avatar

درباره admin

فروشگاه اینترنتی کیانسل شرکت آفرند سازه ایمن لوتوس(کیانسل) بزرگترین فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات از جمله: جک پارکینگی، دوربین مداربسته، آیفون تصویری، آرامبند، راه بند، قفل برقی و... فعالیت می کند و توانسته با ارائه خدمات و محصولات ارزنده نبض بازار را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *